Jak nauczyć się stać na rękach? Jechać na warsztaty do Marty Witeckiej ;)

Warsztaty stania na głowie z Martą Witecką
12 czerwca 2017

Stanie na rękach jest na mojej jogowej liście życzeń od dawna. Droga do upragnionego celu jest długa, wyboista, ale na szczęście, jak to w jodze, wszystko przychodzi z czasem. Teoretyczne podstawy stania na rękach znam, jednak potrzeba mi mnóstwo praktyki. By popracować na tą drugą, udałam się na warsztaty to mistrzyni tematu Marty Witeckiej. Jak było? Intensywnie. ;)

Czytaj dalej >>

Joga to nuda? 5 powodów, dlaczego joga da Ci więcej niż inny sport

6 grudnia 2016

Z czym kojarzy ci się joga? Jeśli na wyobrażenie o zajęciach jogi, przed twoimi oczami staje grupa ezoterycznych, niemal lewitujących nad matami joginów oraz charyzmatyczny instruktor w dziwnym stroju, zawodzący mantry w oparach cedrowego kadzidła, to jesteś w dużym błędzie! Dziś joga zyskała zupełnie nową jakość.

Czytaj dalej >>

Odwrócona deska (Purvottanasana)

12 października 2016

Otwórz i rozciągnij przód ciała. Pozwól oddechowi swobodnie płynąć przez klatkę piersiową, aż do bioder. Utrzymuj mocne nogi i odpychaj się od dłoni. Poczuj przyjemne odciążenie dołu pleców.

Czytaj dalej >>

Moja joga latem – podsumowanie praktyki

14 września 2016

Lato to moja ulubiona pora roku. To także mój ulubiony czas na praktykę jogi. W wysokiej temperaturze ciało staje się miękkie, plastyczne. Z większą łatwością wchodzi w asany. Poddaje się temu, co mówi głowa. Sednem mojej letniej praktyki jednak nigdy nie są efekty i pogłębianie pozycji. Stawiam na oddech, przyjemność, relaks.

Czytaj dalej >>

Ryba (Matsyasana)

31 sierpnia 2016

Otwórz klatkę piersiową i poczuj energetyzującą siłę głębokiego oddechu. Nabieraj powietrze naturalnie i swobodnie. Poczuj odświeżenie, rześkość i przyjemne pobudzenie. Zupełnie jakbyś unosił/unosiła się na wodzie.

Czytaj dalej >>

6 rzeczy, które warto wiedzieć o AcroYodze!

2 grudnia 2015

AcroYoga jest coraz popularniejsza w Polsce! Co warto o niej wiedzieć, by zacząć „latać”? I czy koniecznie trzeba być joginem, by zacząć ćwiczyć AcroYogę? AcroYoga to połączenie jogi, akrobatyki i masażu tajskiego. To jednak coś znacznie więcej niż trening ciała, to specyficzna forma aktywności fizycznej, która nie tylko ćwiczy ciało, ale także wyrabia zmysł równowagi, świadomość ciała, wytrwałość, umiejętność pracy z drugą osobą oraz zaufanie.

Czytaj dalej >>