Kontakt

Mam na imię Marta. Jestem estetką – zewnętrznie i wewnętrznie. Lubię pięknie żyć. Tu i teraz. Dbam o równowagę między ciałem i umysłem. Cenię sobie umiar, szczerość, naturalność i prawdziwość.

Joga to moja wielka miłość. Pierwszy raz na macie stanęłam wiele lat temu. Po zajęciach wyszłam z uczuciem lekkości ciała i radości umysłu. Nie czułam zmęczenia. Następnego dnia jednak obudziłam się z zakwasami w zaskakujących miejscach. Moje ciało poznało pracę w zupełnie nowy, nieznany dotąd sposób. Spodobało mi się.

Ten poranek po pierwszych w życiu zajęciach jogi doprowadził mnie do tego miejsca, w którym dziś jestem. Regularnie praktykuję oraz robię swoje pierwsze podejścia do uczenia innych. Joga nauczyła mnie nie tylko sumiennej i wytrwałej pracy z ciałem, lecz przede wszystkim pokory – obnażając  ograniczenia i braki. Lubię dynamiczne style jogi, lecz nigdy nie zamykam się na to, co odmienne i nowe.

To miejsce w sieci powstało z połączenia moich dwóch wielkich pasji: pisania, którym zajmuję się zawodowo oraz jogi, która od wielu lat wypełnia moje życie. Fit-joga.pl to blog lifestylowy, który poświęcony jest zdrowemu stylowi życia, który moim zdaniem, opiera się na równowadze między ciałem, a duchem. Znajdziesz tu zarówno wpisy na temat jogi, jak i przepisy kulinarne, relacje z z podróży, teksty na temat rozwoju osobistego oraz moje przemyślenia. Do każdego wpisu podchodzę z wielką starannością. Dbam nie tylko o dobre teksty, ale również zdjęcia, które cieszą oczy. Jeśli podoba Ci się to, co robię i chciałbyś/chciałabyś nawiązać współpracę, skontaktuj się ze mną. Do każdej propozycji podchodzę bardzo indywidualnie.

kontakt[at]fit-joga.pl

Poniżej zbiór wybranych tekstów, które prezentują, o czym jest blog.

Joga

Znajdziesz tu opisy najważniejszych pozycji jogi oraz prostych sekwencji jogi z instruktażem, by móc praktykować je samodzielnie.

Wojownik I (Virabhadrasana)

Wojownik II (Virabhadrasana II)

Pozycja łuku (dhanurasana)

Drzewo (Vrksasana)

Moja joga latem – podsumowanie praktyki

Zdrowa kuchnia

Ciekawe, zdrowe i łatwe przepisy na smaczne przekąski i dania.

Budyń z siemienia lnianego

Smoothie z ogórka i arbuza – orzeźwiający przepis

Carpaccio z buraka – wegetariański hit

Frittata z jarmużem – idealna po treningu

Slow life

Jak żyć w nurcie slow, zachowując spokojny umysł i zdrowe ciało.

Wyluzuj… ciało i umysł

Nudź się! Nuda to joga dla umysłu

7 powodów, że koniec lata to nie koniec świata

Podróże

Relacje z wyjazdów wraz z poradami, co zwiedzać i jak spędzać czas w danym miejscu.

Finlandia – relacja z podróży

Szukasz raju na ziemi? Jedź do Elafonsi?

Positano – (subiektywnie) najpiękniejsze miasto we Włoszech

Ludzie pytają mnie: co trzeba zrobić, żeby zacząć ćwiczyć jogę? Odpowiadam im: spakować strój i przyjść na zajęcia. :))) Najtrudniejszym etapem praktyki jest rozwinięcie maty. Reszta przychodzi sama. Pamiętaj, jesteś tak młody, jak młody jest twój kręgosłup i umysł. Joga da Ci jedno i drugie. Joga to nie ryzyko. Joga to inwestycja.

Marta Kosakowska

*Wszystkie zdjęcia i teksty na stronie są moją własnością, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej. Proszę, uszanuj to. Nie kopiuj.

Napisz do mnie!

Imię:

Adres email:

Temat:

Treść wiadomości