Moje maty do jogi – obie polecam!

Chcecie wiedzieć, na jakiej matcie do jogi praktykuję? Mam aż dwie. Każda z nich ma swoje odmienne przeznaczenie. Przeczytajcie jakie.

Kluby i studia, w których organizowane są zajęcia jogi zawsze zaopatrzone są w maty dla ćwiczących. Lecz ten, kto na poważnie załapał bakcyla jogi, z pewnością powinien zaopatrzyć się we własną matę. Choćby po to, by móc praktykować nie tylko na zajęciach, ale również w domowym zaciszu. O wyborze maty do jogi pisałam już kiedyś bardziej szczegółowo. Dziś skupię się na prezentacji mat, na których ćwiczę i które z czystym sumieniem mogę polecić.

jak wybrać matę do jogi

Moja pierwsza (i najlepsza) mata do jogi

Mercedes wśród mat do jogi. Najlepsza mata, na której kiedykolwiek praktykowałam. Przyjemna w dotyku, gruba (wygodna dla chudzielców, szczególnie w pozycjach siedzących czy leżących), „tępa”, dzięki czemu stopy się nie ślizgają, po prostu idealna.

mata do jogi SAMYRAI ULTRA PRO

Mata Samurai Ultra PRO wykonana jest w 100% z naturalnego kauczuku. Przeznaczona jest dla średnio zawansowanych i zaawansowanych joginów. Ma doskonałe właściwości antypoślizgode i jest bardzo wytrzymała (moją mam już ponad 3 lata). Ponadto jest ona niezwykle łatwa w konserwacji. Jedynym mankamentem tej maty jest jej waga. Mata waży 2.25 kg, przez co bywa dość uciążliwa w transporcie, szczególnie dla osób drobnych i poruszających się komunikacją miejską lub rowerem. Dlatego w moim przypadku jest to mata, z której korzystam prawie wyłącznie podczas praktyki w domowym zaciszu. Mata kosztuje około 200 zł i jest warta swojej ceny.

Dowiedz się także: Jak czyścić matę do jogi?

Moja druga (również dobra) mata do jogi

Moja druga mata jest również godna polecenia, lecz ze względu na inne właściwości. O zaopatrzeniu się w drugą matę zadecydowałam wówczas, gdy mata Samurai Ultra PRO okazała się zbyt problematyczna do przenoszenia. Mój drugi wybór padł na matę znacznie lżejszą, cieńszą, lecz również doskonałej jakości.

Mata do jogi SPEZIAL

Mata do jogi SPEZIAL to wysokiej jakości, solidna, niemiecka produkcja, która charakteryzuje się dużą przyczepnością i wytrzymałością. Waży jedynie 1.30 kg, dzięki czemu jest łatwa w transporcie. Może być prana w pralce, co stanowi jej dużą zaletę, szczególnie jest tak jak ja, planujecie wykorzystywać ją do sesji jogi w plenerze. Prałam, więc z czystym sumieniem potwierdzam, że z matą po wypraniu w niskiej temperaturze (40 stopni), w delikatnym detergencie, absolutnie nic się nie dzieje. Pamiętajcie tylko, że nie należy jej odwirowywać. Mata kosztuje 90 zł. Moim zdaniem to świetna mata na początek, lecz zaawansowani jogini również będą z niej zadowoleni.

A Wy z jakich mat do jogi korzystacie?

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami:
   •   polub profil fit-joga na Facebooku
   •   podejrzyj na Instagramie