Sala do jogi na lotnisku w Helsinkach

Zastane mięśnie po wielogodzinnej podróży? Jest na to rada! Helsińskie lotnisko przygotowało salę do jogi dla podróżnych! Trafiłam do niej zupełnym przypadkiem, podczas mojej podróży do Finlandii i muszę przyznać, że ta niespodzianka rekompensowała mi wszystkie niedogodność podróży do Skandynawii. Sala do jogi na lotnisku w Helsinkach totalnie mnie oczarowała!

Przeczytaj też: Finlandia – relacja z podróży

Wyobraźcie sobie moją minę, kiedy czekając na przesiadkę między lotami na lotnisku w Helsinkach, przypadkiem trafiłam na napis „Yoga gate”! Wówczas byłam już w podróży ponad dobę, więc joga była dokładnie tym czego było mi trzeba! A tu proszę! Jak na zawołanie – pięknie urządzona sala do jogi na lotnisku w Helsinkach bezpłatnie dostępna dla podróżnych. Weszłam tam bez zastanowienia, pozostając aż do momentu kolejnego lotu.

Sala do jogi - Helsinki Airport

Sala do jogi na lotnisku w Helsinkach

Helsinki AirportPerfekcyjnie urządzone w duchu skandynawskiego designu pomieszczenie to idealnie miejsce do odpoczynku w czasie podróży. Umieszczono w nim wygodne leżanki, w których można uciąć sobie drzemkę, maty do jogi, koce a nawet bolstery, dzięki czemu sesja jogi w przerwie między lotami nie stanowiła problemu. Sala jest przeszklona, więc w czasie praktyki można podziwiać szykujące się do startu samoloty, a za nimi – piękny fiński las. W tle puszczana jest ścieżka dźwiękowa z odgłosami natury. Muszę przyznać, że to miejsce oczarowało mnie totalnie!

Sala do jogi - lotnisko w Helsinkach

Relax room - Helsinki Airport

Lotnisko w Helsinkach - sala do jogi

DSC00155

DSC00086

Sala do jogi na helsińskim lotnisku

Sala do jogi

Sala do jogi

Maty do jogi

Skandynawski design

Skandynawski wystrój wnętrz

DSC00169

DSC00073

DSC00159

Na ścianach umieszczono instrukcje obrazkowe, jak wykonać krótki trening, który pozwoli zrelaksować zastane po podróży ciało, a także link do przewodnika po medytacji. Oczywiście miejsce przyciągało leniuchujących podróżnych, lecz udało mi się także przyjrzeć sesji jogi pewnej Azjatki, która z wielką gracją wykonywała asany. A całą sekwencję zakończyła pozycją medytacyjną.

Yoga gate - Helsinki Airport

Yoga gate

DSC00120

DSC00118

Co więcej, mój reaserch wykazała, że regularnie odbywają się tam zajęcia jogi! Oto dowód:

Oczywiście sama też chętnie skorzystałam z maty do jogi! Szczególnie, że była to idealna pora na powitanie słońca. A krótka praktyka pozwoliła mi zebrać siły na dalszą część podróży. A Wy mieliście okazję trafić na podobne miejsca?

Yoga time

Savasana - pozycje jogi

A na lotnisku w moim miejscu docelowym Oulu – stolicy północnej Skandynawii – również powitała mnie joga w postaci artykułu w lokalnej gazecie! Przypadek czy przeznaczenie? :)

Oulu

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami:
   •   polub profil fit-joga na Facebooku
   •   podejrzyj na Instagramie