Mandala – twórcza relaksacja dla każdego

Jak zrobić mandalę?
8 lipca 2017

Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, oznacza „koło życia, cały świat, święty okrąg”. Koło od wieków w każdej kulturze świata uważane jest za symbol doskonałości, harmonii. Mandala od dawna jest niezwykle powszechna również w świecie Zachodu. Pojawia się jako motyw biżuterii, tatuaży, a nawet… nadruków na koszulkach. Jaka jest symbolika mandali?

Czytaj dalej >>

Łapacz snów – symbolika modnego motywu

24 listopada 2015

Dreamcatcher (z ang.) to ostatnio modny motyw, który pojawia się jako ozdobnik wielu gadżetów, utrzymanych w estetyce boho/etno. Lecz oprócz ładnego wyglądu niesie on ze sobą pewne znaczenie. Jaka jest symbolika łapacza snów?

Czytaj dalej >>

Lawenda – 3 pomysły DIY

23 lutego 2015

Urzekła mnie podczas podróży do Prowansji. Od tej pory na dobre zagościła w moim domu. Lawenda. Co można zrobić z lawendy, by zachować jej zapach na dłużej? Oto trzy propozycje DIY z lawendy: bukiety, woreczki zapachowe oraz lawendowy cukier.

Czytaj dalej >>

Jogiczne tatuaże – 4 inspirujące motywy

18 czerwca 2014

 Symboliczny manifest zamiłowania do jogi czy zwykła ozdoba? Tatuaże inspirowane jogą stają się coraz częściej wybieranym motywem w studiach tatuażu. Jogiczne tatuaże mogą mieć różne formy i czerpać z różnych symboli. Oto 4 najpopularniejsze i najbardziej inspirujące motywy. Warto znać ich symbolikę.

Czytaj dalej >>