Czy joga to aktywność dla każdego?

16 grudnia 2018

W ostatnich latach joga przeszła ogromną rewolucję. Zyskała popularność w małych i dużych miastach, podbiła media społecznościowe i jest obecnie „na topie”. Nic dziwnego, że wielu osobom kojarzy się wyłącznie z superzgrabnymi, wygimnastykowanymi dziewczynami z Instagrama. Taki wizerunek jogi wiele osób może skłaniać do myślenia, że joga to aktywność przeznaczona wyłącznie dla wysportowanych, gibkich i elastyczny. Czy faktycznie tak jest?

Czytaj dalej >>

„Znaki” Caroline Faulkner, czyli co wspólnego ma astrologia z coachingiem?

Znaki - Carolyne Faulkner - opinia
13 marca 2018

Czy nasz los jest zapisany w gwiazdach? To pytanie ludzkość zadaje sobie od tysięcy lat, spoglądając w niebo w poszukiwaniu odpowiedzi na kluczowe pytania. Mnie od dawna takie postrzeganie astrologii wydawało się mało logiczne. Kiedy okazało się, że nowoczesna astrologia przedstawia sprawę zupełnie inaczej, dając każdemu z nas indywidualne narzędzie rozwoju osobistego, uznałam, że to może być coś dla mnie!

Czytaj dalej >>

„Historia wewnętrzna”, czyli fascynująca opowieść o… jelitach!

Historia wewnętrzna recencja
30 czerwca 2017

Chodź opowiem Ci bajkę. Przygotuj się na spore zaskoczenie. Jej akcja nie będzie rozgrywać się za siedmioma górami i siedmioma lasami, ale znacznie bliżej. Nie będzie księżniczki, księcia i złej macochy. Jej bohaterami będą… Twoje trzewia! „Historia wewnętrzna” Giulii Enders to książką, która powinna być lekturą obowiązkową.

Czytaj dalej >>

„Rozciąganie odprężone” – recenzja

10 maja 2017

„Ćwiczysz jogę, pewnie jesteś taaaka rozciągnięta” – wiecie ile razy to słyszałam?! Owszem joga pozytywnie wpływa na poprawę elastyczności ciała, jednak nie w tym tkwi jej sedno. Choć muszę przyznać, że rozciąganie to jeden z moich ulubionych tematów, jeśli chodzi o pracę z ciałem. Dlatego chętnie sięgnęłam po książkę „Rozciąganie odprężone”. Czy przy jej lekturze się rozciągnęłam? Owszem! Ale czy odprężyłam…? Niekoniecznie

Czytaj dalej >>

„Po pierwsze joga” – recenzja

14 października 2016

Czy joga może być lekka, przystępna, kolorowa i przede wszystkim – kobieca? Okazuje się, że owszem! Owiana wieloma mglistymi mitami joga pokazuje swoje nowe nowe oblicze. Jest jak przyjemna bryza, która delikatnie odświeża ciało i umysł. A wszystko za sprawą 160 stron książki „Po pierwsze joga”.

Czytaj dalej >>

„Joga bez napinki” – recenzja książki

29 lutego 2016

Czy warto przeczytać książkę „Joga bez napinki”? Owszem! Jeśli szukaliście wyłącznie odpowiedzi na to pytanie, możecie zaprzestać czytania dalszej części recenzji. Później będzie już tylko lepiej. Książka zdecydowanie warta jest przeczytania. Dlaczego? Ponieważ to drogowskaz, poradnik i powieść w jednym. Lektura obligatoryjna, szczególnie dla nowicjuszy na macie.

Czytaj dalej >>