Dlaczego warto być off-line na wakacjach? + Moje 7-dniowe wyzwanie: Detoks od internetu

oparzenie słoneczne
2 sierpnia 2017

Wyobraź sobie, że jesteś na plaży. Leżysz na ciepłym piasku, słońce przyjemnie rozgrzewa twoje ciało, w głowie pojawia się ten błogi stan beztroski, który dla nas dorosłych dostępny jest tylko raz do roku, podczas urlopu. Nagle słodki, przygaszony plażowy gwar, którego rytm wyznacza szum morskich fal, przerwa niemal niezauważalny sygnał telefonu. Masz wiadomość. Błogostan is over.

Czytaj dalej >>

Mieć mniej, czyli moda na minimalizm

Moda na minimalizm
24 lipca 2017

Mniej znaczy więcej. Znacie tę zasadę? W czasie galopującego konsumpcjonizmu coraz bardziej zyskuje ona na znaczeniu. Bo czy my naprawdę potrzebujemy tych wszystkich rzeczy, aby być szczęśliwymi? Okazuje się, że niekoniecznie… Właśnie przyszła moda na minimalizm.

Czytaj dalej >>

Mandala – twórcza relaksacja dla każdego

Jak zrobić mandalę?
8 lipca 2017

Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, oznacza „koło życia, cały świat, święty okrąg”. Koło od wieków w każdej kulturze świata uważane jest za symbol doskonałości, harmonii. Mandala od dawna jest niezwykle powszechna również w świecie Zachodu. Pojawia się jako motyw biżuterii, tatuaży, a nawet… nadruków na koszulkach. Jaka jest symbolika mandali?

Czytaj dalej >>

7 powodów, że koniec lata to nie koniec świata

26 września 2016

Każdego roku nadchodzi taki moment, kiedy lato mówi: „Idę sobie”, a na pożegnalnie rzuca nam jeszcze kilka słonecznych, lecz już podszytych chłodem dni. A wraz z nimi nostalgię, pierwsze żółte liście i poczucie, że znów coś się skończyło. A przecież przez ostatnie miesiące było tak pięknie! Jak nie poddać się pierwszym oznakom jesiennej chandry i zachować lato w sercu na dłużej? Są na to bardzo przyjemne sposoby.

Czytaj dalej >>

Nudź się! Nuda to joga dla umysłu

16 września 2016

Z czym kojarzy ci się nuda? Pamiętasz jeszcze w ogóle to słowo? Czy nudzić mogą się tylko dzieci, a nam dorosłym zwyczajnie nie wypada? No cóż, wiele tracimy takim myśleniem…

Czytaj dalej >>

Wyluzuj… ciało i umysł

2 września 2016

Przyspieszone bicie serca, ściśnięty żołądek, napięta twarz i głowa pełna strzępów kompletnie nielogicznych myśli. Znasz ten stan? Nie, nie chodzi tu o zakochanie, lecz o coś znacznie mniej przyjemnego – stres. Jak sobie z nim radzić?

Czytaj dalej >>