Wojownik II (Virabhadrasana II)

Druga odsłona pozycji Wojownika. Pozycja Wojownika II potęguje korzyści, które daje pierwsze wersja tej asany.

Wszystkie wersje pozycji Wojownika wzmacniają naszą wewnętrzną siłę, uszlachetniają i dodaj energii. Po opanowaniu Wojownika I pora na kolejny krok. Jest nim pozycja Wojownika II, które pogłębia zalety tej asany przez wzmocnienie i kształtowanie nóg.

Poćwicz najpierw: Wojownik I (Virabhadrasana I)

Stopień trudności: łatwa, odpowiednia dla początkujących

Korzyści: wzmacnia, kształtuje i uelastycznia nogi, wzmacnia mięśnie brzucha, kostki i ręce, eliminuje skurcze nóg, pięknie otwiera klatkę piersiową oraz biodra, wspomaga wewnętrzną harmonię i poczucie spokoju

Jak wejść w pozycję?

Zacznij tak jak w przypadku Wojownika I, czyli stań prosto na początku maty w pozycji góry (Tadasana). Następnie na wydechu przejdź do szerokiego rozkroku. Ramiona wyciągnij do boku. Stopę, która jest z tyłu delikatnie skręć do środka, przy jednoczesnym skręcie ciała. Ustaw miednicę dokładnie na wprost. Zadbaj, by ugięte kolano również było ustawione dokładnie na wprost, tym samym unikniesz jego przeciążenia. Docelowo udo i łydka powinny tworzyć kąt prosty. Następnie unieś obie ręce na boki i ułóż je w jednej linii na kształt litery T. Patrz w kierunku dłoni, która jest nad zgiętym kolanem. Utrzymaj pozycję przez co najmniej trzy oddechy. Skręć ciało w przeciwną stronę i wykonaj to samo na drugą stronę.

Inaczej: Do pozycji Wojownika II możesz wejść bezpośrednio z Wojownika I, z wydechem opuszczając ręce, układając je w jednej linii i spoglądając w kierunku ręki, która znajduje się nad zgiętym kolanem.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami:
   •   polub profil fit-joga na Facebooku
   •   podejrzyj na Instagramie