„Znaki” Caroline Faulkner, czyli co wspólnego ma astrologia z coachingiem?

Czy nasz los jest zapisany w gwiazdach? To pytanie ludzkość zadaje sobie od tysięcy lat, spoglądając w niebo w poszukiwaniu odpowiedzi na kluczowe pytania. Mnie od dawna takie postrzeganie astrologii wydawało się mało logiczne. Kiedy okazało się, że nowoczesna astrologia przedstawia sprawę zupełnie inaczej, dając każdemu z nas indywidualne narzędzie rozwoju osobistego, uznałam, że to może być coś dla mnie!

Jako joginka często spoglądam w niebo. Interesują mnie fazy Księżyca, które mają wpływ na moją praktykę i samopoczucie. Nie bez znaczenia jest dla mnie również astrologia. Choć nie kieruję się w życiu przepowiedniami z kolorowych pism i nigdy nie podejmuję decyzji pod wpływem rad wróżki, udzielającej porad przez SMS za 10 zł + VAT, to od czasu do czasu czytuję horoskopy. Czasem robię to z czystej ciekawości, innym razem oczekując od życia zmiany jakiejś konkretnej sytuacji. Ale będę szczera, podział na 12 znaków zodiaku i zakładanie, że wszyscy urodzeni w danym okresie roku mają podobne charaktery i czeka ich niemal identyczny los, od zawsze wydawały mi się mało przekonujące Ocenianie ludzi w ten sposób przypomina ocenianie ludzi przez pryzmat ich wyglądu. Zdarza się strzał w dziesiątkę, ale znacznie częściej… trafiamy kulą w płot. Czy nowoczesna astrologia ma coś więcej do zaoferowania?

Na czym polega astrologia dynamiczna?

Wszyscy dobrze znamy te kilkuzdaniowe horoskopy z gazet. I choć większość z nas twierdzi, że nie wierzy w te „ogólniki”, to ukradkiem niemal każdy je czyta. Horoskopy cieszą się szczególnym zainteresowaniem w okolicach przełomu roku. Z wielką nadzieją wypatrujemy wtedy tego, co nas czeka. Wielka miłość, wygrana na loterii, powiększenie rodziny? Czy to wszystko naprawdę zapisane jest dla nas w gwiazdach? Astrologia dynamiczna nieco inaczej postrzega utarte od lat schematy myślenia o horoskopach.

Metoda przedstawiona przez Caroline Faulkner w książce „Znaki” to nowatorski sposób myślenia o astrologii jako o narzędziu rozwoju osobistego. Powstała z połączenia astrologii i coachingu, by wspomóc indywidualne cechy i predyspozycje każdego z nas. W kontrze do dawania gotowych przepowiedni i rozwiązań, astrologia dynamiczna pomaga poprawić emocjonalne, duchowe i fizyczne zdrowie oraz wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Co ciekawe, ta metoda czerpie z bardzo bliskiej mojemu postrzeganiu świata – teorii karmy, czyli ścisłego związku przyczynowo-skutkowego między tym, co robimy, a co nam się przytrafia w życiu. Brzmi znacznie lepiej niż założenie z góry, że wszystkie nasze sukcesy i porażki są efektem pewnego układu gwiazd i planet, prawda?

Znaki - Carolyne Faulkner

Indywidualny kosmogram w zasięgu ręki

Astrologia dynamiczna daje każdemu z nas narzędzie, by samodzielnie „postawić” sobie horoskop, który zamiast – nakazywać czy zakazywać, będzie rodzajem drogowskazu do przeprowadzenia w swoim życiu realnej, pozytywnej zmiany. Wiedza astrologiczna w połączeniu z metodami treningu mentalnego pozwala wsłuchać się w indywidualny potencjał, który jest w każdym z nas. Horoskop urodzeniowy (kosmogram) pokazuje ułożenie gwiazd i planet w chwili przyjścia na świat. Rozszyfrowanie go daje do ręki mapę do życiowego spełnienia. Pilnując kursu, mając w pamięci zasadę karmy i optymistyczne spoglądając w niebo, mamy możliwość dotarcia dokładnie tam, gdzie chcemy dotrzeć.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Jeśli spodobał Ci się wpis i chcesz pozostać na bieżąco ze wszystkimi nowościami:
   •   polub profil fit-joga na Facebooku
   •   podejrzyj na Instagramie